استفاده از هوش مصنوعی برای شناسایی تخلفات بیمه ای

الفبا: بردبار- سازنده محصول اینشورتک هوش مصنوعی ایپاد که درمراسم افتتاحیه بیست و پنجمین همایش ملی بیمه و توسعه با حضور معاون اول رییس جمهور و وزیر اقتصاد، رونمایی شد، از طراحی استارت آپی خبرداد که با استفاده از هوش مصنوعی می تواند تخلفات و تقلبهای بیمه ای را برای بیمه گران گزارش کند.

به گزارش الفبا، سید مسعود ولی نیا مدیرعامل شرکت ایپاد(ایده پرداز پاسارگاد)، در گفت وگو با الفبا با بیان این که با استفاده از این اینشورتک در صنعت بیمه از هوش مصنوعی در حوزه شناسایی تخلفات و تقلبات و همچنین الگوهای عملکردی صنعت برای بهینه سازی فرآیندها و ایجاد سیستم پشتیبان تصمیم برای مدیران صنعت استفاده می شود، افزود:حدود ۶ماه است که این سرویس را به ۹ شرکت بیمه گر ارایه می دهیم و براساس آمار و دیتایی که اختصاصی در بیمه های باربری وجود دارد، الگوهای فرآیندی و تخلفات را درمی آوریم و در قالب های گزارشی در اختیار مدیران قرار می دهیم.

وی ادامه داد:ما این کمک را به مدیران می کنیم که با داده کاوی و مراجعه به الگوهای فرآیندی تصمیمات بهتری را بتوانند اتخاذ کنند.

وی با یادآوری این که این استارت آپ ۱۰ سال است که در زمینه بیمه های باربری فعالیت می کند، افزود:ما در زمینه کنترل و نظارت بر بیمه های باربری فعالیت کرده ایم و به همین دلیل بحث هوش مصنوعی را با بیمه های باربری استارت زده ایم ولی برنامه داریم که در سایر رشته ها نیز این بیمه ها را گسترش دهیم.

وی با اشاره به این که شرکتهای بیمه گر استفاده کننده اصلی این اینشورتک محسوب می شوند، تصریح کرد:مردم نمی توانند از این اینشورتک استفاده کنند چون بحثهای فرآیندی صنعت بیمه مثل نرخ گذاری ها و تخلفات در آن مطرح است ولی درآینده برای بیمه گذارها نیز سرویس های جدیدی را ایجاد خواهیم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *