اقدامات “ایپاد” در طراحی و توسعه ابزارهای هوش مصنوعی در صنعت بیمه

اقتصادتهران: مدیرعامل شرکت استارت آپی “ایپاد” گفت: این شرکت برنامه های متنوعی برای شرکت های بیمه داخلی در دست اجرا دارد به طوری که مصمم است با استفاده از سیستم “پشتیبان تصمیم” به حوزه بیمه نامه های درمان نیز ورود پیدا کند.

سید مسعود ولی نیا در حاشیه برگزاری نمایشگاه روز بیمه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادتهران، با اشاره به فعالیت شرکت ایپاد گفت: نخستین قرارداد ما در سال ۱۳۸۶ منعقد گردید که سرویس جمع آوری بیمه نامه های حمل و نقل داخلی را با شرکت بیمه دانا شروع کردیم که مورد استقبال بسیار زیادی قرار گرفت به گونه ای که پس از مدتی سایر شرکت های بیمه نیز از این سرویس استفاده نمودند.

ولی نیا افزود: هنگامی که شرکت فعالیت خود را آغاز کرد اطلاعات مربوط به بیمه نامه های حمل و نقل به صورت غیر مکانیزه به شرکت های بیمه اعلام می شد که امکان کنترل و نظارت بر اطلاعات دریافتی وجود نداشت که در نتیجه حقوق شرکت های بیمه در زمان صدور بیمه نامه و نیز هنگام پرداخت خسارت تحت الشعاع قرار گرفته و تضییع می شد.

به گفته وی، سرویس های ارائه شده توسط شرکت ایپاد موجب شده تا پیش از صدور بیمه نامه، کنترلی بر روی اطلاعات صورت گیرد تا اطلاعات معتبر جمع آوری گردد و پس از انجام تحلیل های لازم مطابق با قوانین بیمه بر روی اطلاعات در اختیار شرکت های بیمه قرار گیرد.

مدیرعامل شرکت ایپاد تصریح کرد: در واقع داده هایی که از بیمه گذاران دریافت می شود به طور کامل توسط این شرکت تجریه و تحلیل می شود.

وی با بیان آن که استارت آپ ها به کمک صنعت بیمه آمده اند یادآور شد: سرویس بیمه نامه های باربری این شرکت مبنی بر هوش مصنوعی به بلوغ نسبی رسیده است و ایپاد برنامه هایی برای ارائه خدمات مشابه در آینده رشته درمان دارد.

سرویس این شرکت مبنی بر داده کاوی و هوش مصنوعی با شناسایی نقاط قوت و ضعف در فرآیندهای اجرایی، تهدیدها و فرصت های بازار، امکان رتبه بندی ذینفعان را در اختیار شرکت بیمه قرار می دهد و همچنین در ارزیابی خسارت نیز به کار گرفته می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *